James Everingham, szef działu inżynierii w Instagramie, nie lubił kierować zespołami, ale kiedy interesujące wyzwanie wymagało od niego podjęcia działań, przekonał się, że zarządzanie ludźmi jest dla niego wygodne, ponieważ myślał o nim jak o oprogramowaniu. Natychmiast zauważył wzrost produktywności i zadowolenia swojego zespołu. Od tego czasu rozwinął styl zarządzania, w którym stosuje zasady mechaniki kwantowej. Jeśli to Państwa onieśmiela, to on ma to w zanadrzu: Everingham wyjaśnia podstawy mechaniki kwantowej w sposób zrozumiały dla laików. Rozkłada swoją technikę zarządzania na pięć zasad i każdą z nich uzasadnia konkretnymi przykładami. getAbstract poleca ten artykuł technikom, którzy nie potrafią cieszyć się z wyzwania, jakim jest zarządzanie zespołami.

Streszczenie zostało przetłumaczone maszynowo (przepraszamy za niedoskonałości tłumaczenia) jako materiał na nasze gry menedżerskie.

Take-Aways

  • Pięć zasad kwantowego zarządzania zespołem może pomóc w zwiększeniu sukcesu Państwa zespołu. Pierwsza: Zdefiniować kilka wskaźników sukcesu, zamiast skupiać się tylko na jednym.
  • Po drugie: Sugestie osób na stanowiskach kierowniczych ograniczają możliwe wyniki, a tym samym liczbę dróg do sukcesu. Proszę unikać narzucania swojego zdania.
  • Trzy: Jeżeli już musi się Pan zaangażować, proszę formułować pytania, które pomogą zespołowi poczuć się silniejszym.
  • Cztery: Proszę pamiętać, że własne działania będą inspirować zespół do takich samych działań.
  • Pięć: Szukać ciągłych informacji zwrotnych od rówieśników.

Podsumowanie

Inżynier James Everingham szukał sposobu, aby podejść do zarządzania zespołem w sposób, który sprawiałby mu przyjemność. Postanowił, że zamiast działać jak terapeuta, przyjmie punkt widzenia oparty na rozwiązywaniu problemów i zaczął projektować system zarządzania tak, jak projektowałby maszynę. Aby uwzględnić nieprzewidywalność ludzkich zachowań, zastosował mechanikę kwantową, w tym „superpozycję” – jednoczesne istnienie wielu stanów. Eksperyment myślowy Kot Schrödingera może pomóc w wyjaśnieniu superpozycji: Wyobraźmy sobie kota w pudełku z fiolką kwasu cyjanowodorowego i niewielką ilością substancji radioaktywnej. Jeśli jeden atom substancji radioaktywnej rozpadnie się, uruchamia to sekwencję, w której młotek rozbija fiolkę i kot umiera. Pudełko jest zamknięte i obserwator nie będzie wiedział, czy kot jeszcze żyje, dopóki nie otworzy pudełka. Do tego czasu kot jest jednocześnie martwy i żywy. Proszę wykorzystać tę koncepcję do zastosowania pięciu zasad kwantowego zarządzania zespołem:

Zarządzanie wieloma „stanami” w przeciwieństwie do pojedynczych wyników” – Nie należy kierować zespołu w stronę jednego celu. Proszę postawić ich w pozycji, która pozwoli im się doskonalić. Nie koncentrować się na jednej metryce, takiej jak przychody, ale znaleźć wiele sposobów na zdefiniowanie sukcesu.
„Tak jak obserwator w problemie kota Schrödingera kończy równoczesne stany eksperymentu, tak samo menedżer ogranicza liczbę możliwych rozwiązań i podejść, które zespół może wymyślić, po prostu się włączając. Proszę się powstrzymać od wnoszenia wkładu i proponowania konkretnych podejść. Zamiast tego proszę znaleźć odpowiednie pytania, które skłonią Państwa ludzi do kreatywnych rozwiązań.
„Wiedzieć, kiedy otworzyć pudełko – Jeżeli już musi się Pan zaangażować, proszę skupić się na tym, aby dowiedzieć się jak najwięcej o projekcie i o tym, co się wydarzyło. Nie spieszyć się i opracowywać pytania prowokujące do myślenia, które wzmocnią zespół.
„Rozumieć i tworzyć strategiczne splątania” – Ze względu na „splątanie kwantowe” to, co dzieje się z jedną cząstką, wpływa również na inne cząstki. Podobnie, pozytywne działania wywołują kolejne takie same. Na przykład, jeżeli będzie Pani przestrzegać wysokich standardów w stosunku do siebie, to Pani zespół również będzie je przestrzegał.
„Podjąć wyzwanie samoobserwacji” – Menedżerowie również istnieją w jednoczesnych stanach sukcesu i porażki. Należy aktywnie poszukiwać informacji od osób spoza działu.

O autorze

James Everingham jest szefem inżynierii w Instagramie i zajmował stanowiska kierownicze w Yahoo i Luminate.

Rate this post