W tym semestrze otwarliśmy pierwszy dofinansowany projekt szkoleniowy „Wirtualny Szef” w woj. małopolskim wyłącznie dla instytucji pozarządowych (nie dla firm prywatnych). Odbiorcami są czlonkowie stowarzyszeń, którzy czują potrzebę rozwoju w zakresie zachowań menedżerskich.

Kluczowymi etapami naszej praktycznej konferencji będą:
– 4 warsztaty rozwojowe: „Etapy rozwoju i formowania grupy”, „Funkcje i zadania szefa w NGO”, „Coaching wewnętrzny podwładnych” i „Szef jao trener i coach dla wolontariuszy”.
– Symulacje Biznesowe: „Kreatywne Domino” i „Industry Game”.
– Adrenalinowe Wyjazdy Team Buiding z modułami nawigacyjnymi .
Oczywiścieoderwane od tematyki biznesowej gry oczywiście nie byłyby efektywną forma nauki. Dlatego też, grupy poznają także narzędzia: „Interdyscyplinarny Termometr Zaangażowania”, „Matryca Kariery i Pracy” a także Studium Przypadku „Heurystyka Problemowa” na bazie schematu Karioszuki.
Spotkania i Wyjazdy Integracyjne adresowane są przede wszystkim do młodych talentów, którzy chcą pomóc swojej karierze.
Aktualnie szukamy siedmiu wspierających trenerów do koordynowania wyjazdów integracyjnych. Chętni muszą potrafić opanować kajak na rzece typu Poprad, samodzielnie asekurować siebie i partnera wspinaczkowego i szusować na jednej lub dwóch deskach na poziomie podstawowym. Poszukiwany coach będzie wykonywał funkcje wspierające dlatego tez może być osobą poczatkujacą.
Gorąco zachęcamy do składania dokumentów.

TECHNICZNE INFORMACJE – SZKOLENIA I WYJAZDY INTEGRACYJNE

Koszt: 634 PLN z VAT za sześć bloków wyjazdowych.
Cena zawiera: pracę kreatywną w grupach do 10 osób, nasze autorskie opracowania i podsumowania zajęć, pakiet licencyjny do samodzielnego prowadzenia pozanych gier i zabaw, wyżywienie – szwedzki stół, przewóz uczestników do miejsca realizacji zajęć, noclegi, wyjazd integracyjny.
Lokalizacja wyjazdu: motelik Nad Niemnem
Opcje spędzania czasu po zajęciach i gry integracyjne to: park linowy, zwiedzanie okolicznych atrakcji i zabytków. Wszystko zwarte w cenie.
Mentorzy projektu: Iwona Piga, Arkadiusz Adamczyk

Tytuły do przeczytania na spotkania i wyjazdy:

Hill Napoleon “Myśl!… i bogać się”, Vance Ashlee “Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX”, Podstawy zarządzania organizacjami,, Kay J., Podstawy sukcesu firmy, Porębska M.: Osobowość i jej kształtowanie się w dzieciństwie i młodości.

Biblioteczka uzupełniajaca na seminaria i szkolenia integracyjne:

„Z zagadnień psychologii prokreacyjnej” – prof. Andrzej Dratwa, „W stulecie narodzin psychologii naukowej 1879 – 1979” – Adam Niedzwiedź, „Samoobrona psychologiczna” – prof. dr hab. Tadeusz Pasternak, „Komunikowanie interpersonalne”, – Grażyna Czyżyk, „Stres w zawodzie nauczyciela” – prof. Adam Nowak, „Rozwój osobowy człowieka: Badania w kontekście teorii dezintegracji pozytywnej Kazimierza Dąbrowskiego” – prof. Anna Polak, „Optymizm. Badania nad optymizmem jako mechanizmem adaptacyjnym ” – prof. dr hab. Adam Nowak, „Kobiecość w mężczyźnie. Psychologia współczesnego mężczyzny ” – dr hab. Jerzy Kowal.

POPRZEDNIE KONFERENCJE I WYJAZDY INTEGRACYJNE

Tematyka poruszana we wcześniejszych edycjach:
• Pełniejsze zrozumienie metod skutecznego zarządzania czasem;
• Świadomość potrzeb i oczekiwań klienta
• Przełamywanie oporów wobec zmian – wspólne poszukiwanie rozwiązań pozwalających na wejście z sukcesem w zmianę
• Rozwijanie umiejętności radzenia sobie z krytyką i rezygnowanie z działań odwetowych.
• Zmiana własnego stylu zarzadzania.
• Rozwijanie umiejętności zachowań asertywnych i rezygnacja z zachowań biernych, agresywnych i manipulacyjnych na podstawie analizy transakcyjnej.
• Bardziej świadome zarządzanie zadaniami i projektami, ludźmi, konfliktami i problemami
• Działania wspierające sprzedaż (promocja, budowanie lojalności klienta)
• Elementy procesu coachingu i najważniejsze umiejętności coacha.
• Zaburzenia na płaszczyźnie relacji i ich wpływ na płaszczyznę rzeczową rozmowy.
• Gromadzenie informacji o klientach.
• Kontrola kontra zaufanie – odszukanie złotego środka.
• Świadomość własnego stylu rozwiązywania konfliktów