Fundacja Training Projects zaprasza menedżerów i liderów z organizacji NGO do uczestnictwa w bezpłatnej Akademii Innowatora i Stratega. Akademia to program składający się z 6 jedno i dwudniowych warsztatów adresowanych do osób, które chciałyby:

 1. Rozwinąć swoją organizację w kierunku bardziej innowacyjnych działań, projektów, pomysłów
 2. Optymalizować procesy i poprawiać efektywność poprzez myślenie LEAN, automatyzowanie, delegowanie działań na wolontariuszy, upraszczanie procedur i metod działania
 3. Wypracować wieloletnią strategię pozwalająca przekształcić lokalną organizację w ogólnopolską, albo zwiększać skale działania w sposób skokowy, szybki i intensywny.

Akademia adresowana jest do osób, które mają już podstawowe doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami, a obecnie są aktywnie działającymi liderami w swoich organizacjach z min. rocznym doświadczeniem.

Program Akademii to 6 bloków zajęciowych:

 1. Innowacyjne myślenie i rozwiązywanie problemów – alternatywne techniki i metody
 2. Budowanie kultury innowacyjności w moim zespole – tworzenie zespołu samodzielnych kreatorów i twórców
 3. Strategiczne myślenie – od analizy otoczenia do wypracowania wieloletniej strategii i zaplanowania jej wdrożenia
 4. Optymalizowanie, poprawa efektywności i uwalnianie zasobów: automatyzacja, delegowania, upraszczanie i odchudzanie procesów, porządkowanie struktury organizacyjnej, poprawa efektywności pracy wolontariuszy i budowanie struktury wolontariatu (program dwudniowy)
 5. Budowanie skali działania – metody rozwijania NGO ewolucyjnie i rewolucyjnie, budowanie sieci i struktur, upowszechnianie i kaskadowanie NGO, franczyza i wymiana know how między organizacjami, synergia współpracy z innymi NGO
 6. TEMAT OTWARTY – tematyka ostatnich warsztatów zostanie określona przez samych uczestników Akademii, zależnie od ich potrzeb

Wszystkie bloki odbywają się w soboty (blok czwarty w sobotę i niedzielę), średnio raz w miesiącu od grudnia do czerwca, terminy zostaną określone po zrekrutowaniu grupy. Zajęcia realizowane są w rejonie Katowic.  W przypadku osób spoza Górnego Śląska koszt dojazdu i ew. noclegu uczestników pokrywa nasza Fundacja.

Każda organizacja NGO może wydelegować na Akademię maks. 2 osoby.  Spośród chętnych wyłoniona zostanie grupa licząca do 20 osób.

Zajęcia poprowadzi Rafał Szczepanik, współzałożyciel firmy szkoleniowej Training Projects i  portalu Pracuj.pl, prezes Fundacji Training Projects. Jego doświadczenie NGO, poza prowadzeniem Fundacji, związane jest z organizacją studencką AIESEC (członek zarządu AIESEC Polska, wolontariusz w Danii i Gwatemali), oraz doradztwem i wsparciem m.in. w Uniwersytecie Dzieci i Miasto Moje A W Nim. Prywatnie wspinacz, organizator wypraw górskich i zdobywca obu biegunów ziemi.

Aplikacje

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie (do 25 października) aplikacji na adres akademia@symulacje.edu.pl . Aplikacja musi zawierać odpowiedzi na poniższe pytania – każda odpowiedź maks. 300 znaków. Aplikacja powinna być przesłana jako plik Word, Power Point lub PDF i mieć nie więcej niż 3MB.

 1. Opisz krótko, czym zajmuje się Twoja organizacja NGO. Podaj też adres Waszej strony www.
 2. Opisz największe sukcesy Twojej organizacji
 3. Opisz główne projekty, które obecnie realizujecie
 4. Opisz najważniejsze cele i plany Twojej organizacji na najbliższe lata
 5. Opisz swoją rolę, stanowisko i zakres obowiązków w NGO
 6. Opisz swoje doświadczenia zawodowe – nie tylko związane z NGO
 7. Opisz swoje pasje, hobby i prywatne zainteresowania oraz dokonania
 8. Opisz siebie: charakter, osobowość, styl bycia
 9. Napisz, dlaczego chcesz być uczestnikiem naszej Akademii
 10. Podaj swoje dane kontaktowe, a także linki do stron, które pokazują Twoje dokonania z dowolnej dziedziny, np. Twój blog, wystawione Ci referencje w portalach społecznościowych, artykuły o Twoich projektach w lokalnej prasie, Twój funpage – cokolwiek co Cię wyróżnia.

Fundacja Training Projects

Chorzów, Sosnowa 13

KRS 0000584372

Rate this post