W tym kwartale prowadzimy pierwszy subsydiowany moduł edukacyjny „Kreatywny Aktywista” w województwie podkarpackim specjalnie dla fundacji i stowarzyszeń (niedostępne dla przedsiebiorstw). Uczestnikami będą specjaliści, którzy mają ambicje zmiany i rozwoju swojej postawy w dziedzinie umiejętności społecznych.

Nadrzędnymi etapami wyjazdowego spotkania przewidzianymi w tej edycji są:
– 4 moduły ćwiczeniowe: „Mapa Zespołu i role zespołowe”, „Funkcje i zadania szefa w NGO”, „Rozwiązywanie konfliktów” oraz „Moderowanie spotkań rozwojowych”.
– Symulacje Biznesowe: „Biznesowe Scrabble” i „Rulebreaker Express”.
– Sportowe Spotkania Team Buiding z ćwiczeniami kajakowymi.
Oczywiściesame gry oczywiście nie sprowokują do zmiany postaw i zachowań. Mając powyższe na względzie,, grupy poznają również narzędzia: „Wirtualny Termometr Przywództwa”, „Matryca Awansu i Pracy” oraz Sesję „Analiza Przyczynowa” na bazie schematu Asnyka.
Projekty i Wyjazdy Integracyjne zaprojektowaliśmy dla pracowników szczebla podstawowego, którzy chcą odnalexc się w nowej funkcji.
Aktualnie rekrutujemy chętnych asystujących instruktorów do koordynowania wyjazdu integracyjnego. Aplikanci muszą umieć panować nad kajakami na nietrudnych jeziorach, odnaleźc się we wspinaczce sportowej oraz szusować na jednej lub dwóch deskach w stopniu podstawowym. Przyjety współpracownik będzie obserwatorem i asesorem dlatego tez nie wymagamy referencji i wcześniejszych dokonań team building.
Potencjalnych kandydatów zawiadamiamy o możliwości przesyłania CV i bio trenerskiego droga e-mail.

TECHNICZNE INFORMACJE – WARSZTATY I WYJAZDY INTEGRACYJNE

Koszt: 1100 zl brutto za osiem dni warsztatów i wyjazdów.
Cena dotyczy: sesje rozwojowe w kameralnych grupach, nasze autorskie opracowania i podsumowania zajęć, certyfikacje trenerskie do prezentowanych narzędzi, trzy posiłki dziennie, przejazd naszym busem w obie strony, nocleg w jedynkach, wyjazd integracyjny.
Bazą noclegow – konferencyjna jest: obiekt konferencyjny Odra
Wydarzenia pozaprogramowe i gry integracyjne to: wycieczki rowerowe, zwiedzanie okolicznych atrakcji i zabytków. Wszystko zwarte w cenie.
Trenerzy wiodący procesu: Iwona Piga, Norbert Tuwim

Ksiązki na ćwiczenia i wyjazdy:

Michael E. Gerber “MIT PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Dlaczego większość małych firm upada i jak temu zaradzić”, Walter Ekaterina “Myśl jak Zuck. Pięć sekretów biznesowych Marka Zuckerberga – genialnego założyciela Facebooka“, Pietrzak H.: Psychologia społeczna w praktyce. , Sztucki T., Marketing przedsiębiorcy i menedżera, Makiełło – Jarża G.: Podstawy psychologii ogólnej.

Biblioteczka opcjonalna na seminaria i szkolenia integracyjne:

„Psycholingwistyka” – prof. dr hab. Natalia Dratwa, „Cykle afirmacji ludzkich” – dr Iwona Kaczor, „Cechy temperamentu i ich zmienność u dzieci” – prof. Anna Józefowicz, „Psychologia zdrowia”, – dr Karolina Czech, „Psychologia emocji” – Tadeusz Gawron, „Psychodynamiczna terapia krótkoterminowa” – Jerzy Gawron, „Osobowość. Struktura, rozwój, wybrane metody” – prof. Natalia Niedzwiedź, „Perswazja, manipulacja, Wykłady z teorii komunikacji” – doc. Tadeusz Kot.

WCZEŚNIEJSZE WYDARZENIA I WYJAZDY INTEGRACYJNE

Tematyka poruszana we wcześniejszych edycjach:
• Poznanie wybranych technik kontrolowania realizacji planów
• Świadomość potrzeb i oczekiwań klienta
• Ćwiczenie umiejętności twórczego myślenia i elastycznego planowania pracy
• Rozwijanie umiejętności kontroli wyrażanych emocji.
• Rozumienie specyfiki kontaktu telefonicznego.
• Świadomość budowania strategii handlowej
• Reguły zarządzania czasem
• Jakie wymagania logistyczne i organizacyjne stawia każda z technik handlowych
• Planowanie sesji coachingowych.
• Produkt dobrze opakowany w usługę – „poza ofertowe” korzyści, jakie dostarczamy naszym klientom?
• Cel i zasoby potrzebne do jego osiągnięcia.
• Skąd wiem, że coś jest możliwe lub niemożliwe do zrobienia?
• Reframing – definiowanie pozytywnych aspektów konfliktu