Do końca roku rozpoczęliśmy już dziewiąty subsydiowany projekt facilitatorski „Kreatywny Aktywista” w woj. pomorskim jedynie dla NGO (niedostępne dla biznesu komercyjnego). Beneficjentami są liderzy, którzy chcą dokształcać się w dziedzinie zachowań liderskich.

Najważniejszymi etapami projektu stały się tym razem:
– 4 warsztaty problemowe: „Rozwój i transformacja zespołu”, „Lider strateg i kierownik w organizacji niedochodowej ”, „Motywowanie i delegowanie” i „Jak uczyć i przygotowywać dorosłych do pracy”.
– Gry Biznesowe: „Zespołowe Puzzle” i „Distribution Challange”.
– Adrenalinowe Spotkania Team Buiding z modułami opartymi na fabule wyprawowej.
Rzec jasnaniepołączone z innymi elementami edukacyjnymi zabawy rzecz jasna nie dadzą trwałych efektów w pracy. Mając powyższe na względzie,, uczestnicy poznają również narzędzia: „Wirtualny Monitor Zaangażowania”, „Matryca Rozwoju Eksperckiego” i Zadanie „Heurystyka Problemowa” na bazie schematu California.
Nasze konferencje i Wyjazdy Integracyjne stworzyliśmy dla pracowników biurowych i terenowych, którzy odnalazły u siebie talent przywódczy.
Chwilowo szukamy chętnych niesamodzielnych coachów do prowadzenia spotkania team building. Aplikanci powinni potrafić opanować kajak na rzece typu Poprad, wspinać się samodzielnie w skałach i jeździć na nartach lub snowboardzie na poziomie nie niżej niż przeciętnym. Zatrudniony moderator będzie realizował zadania pomocnicze i nie potrzebuje doświadczenia trenerskiego.
Wszystkich zainteresowanych informujemy o możliwości przesyłania aplikacji.

TECHNICZNE DANE – ĆWICZENIA I WYJAZDY INTEGRACYJNE

Koszt: 500 zlotych plus VAT za dziewięć sesji.
Cena zawiera: codziennie cztery sesje po 45 minut, prenumeratę newslettera z materiałami uzupełniającymi, prawo do wykorzystywania wszelkich materiałów na prowadzonych przez siebie warsztatach, obszerne przerwy kawowe, dojazd na miejsce, pełne zakwaterowanie, wyjazd integracyjny.
Miejsce zajeć: stadnina koni Jasstrząb
Opcje spędzania czasu po zajęciach i spotkania integracyjne to: quady, grill i ognisko. Wymagane przedpłata przelewem.
Liderzy szkoleń: Rafał Szczepanik, Arkadiusz Stańczyk

Ksiązki na seminaria i wyjazdy:

Belsky Scott “Realizacja genialnych pomysłów. Jak sprawić, by nie skończyło się na gadaniu”, Vitale Joe “Zero ograniczeń. Sekret osiągnięcia bogactwa, zdrowia i harmonii ze światem”, Czermiński A., Organizacja i zarządzanie,, Zemler Z., Public Relations. Kreowanie reputacji firmy, Porębska M.: Osobowość i jej kształtowanie się w dzieciństwie i młodości.

Biblioteczka dodatkowa na spotkania i szkolenia integracyjne:

„Podstawy metod statystycznych dla psychologów” – prof. Tadeusz Wróbel, „Psychoprofilaktyka uzależnień oraz terapia i resocjalizacja osób uzależnionych” – prof. Tadeusz Dratwa, „Rehabilitacja dziecka głuchego w wieku przedszkolnym” – Natalia Pasternak, „Zeszyty informacyjno-metodyczne doradcy zawodowego nr 15. Planowanie kariery zawodowej”, – prof. dr hab. Jerzy Polak, „Praca a osobowość. Studium współzależności” – doc. Hanna Czech, „Zdrowie psychiczne” – dr hab. Karolina Dratwa, „Poczucie własnej wartości” – prof. Tadeusz Asfatowicz, „Terapia spotkania ” – Tadeusz Orzech.

ZREALIZOWANE PROJEKTY I WYJAZDY INTEGRACYJNE

Tematyka poruszana we wcześniejszych edycjach:
• Rozpoznanie swojej postawy wobec zmian oraz wobec oporu innych w sytuacji zmiany.
• Wybrane techniki prowadzenia i zamykania rozmowy handlowej
• Dzielenie się doświadczeniem jako efekt synergii w zespole,
• Rozwój umiejętności publicznego przemawiania i prezentowania dla różnych typów odbiorców, w tym trudnych uczestników
• Stworzenie planu rozwoju kompetencji osobistych i społecznych jako element rozwijania inteligencji emocjonalnej.
• Umiejętność pracy z produktem
• Planowanie roku, miesiąca, tygodnia i dnia
• W których momentach i jak wplatać w trening ćwiczenia interaktywne
• Przygotowanie do coachingu.
• Omówienie czym jest nasze nastawienie do pracy i jak ono wpływa na nastawienie do pracy osób, którymi zarządzamy.
• Różne potrzeby klientów w poszczególnych segmentach.
• Typy reakcji ludzi na zmiany i radzenie sobie z oporem
• Manipulacje w negocjacjach.